Haber

Yeniden Refah Partisi KKTC’de temsilcilik açtı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ve beraberindeki heyet, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) 40. yıl kutlamaları nedeniyle ziyaret ettiği Lefkoşa’da parti temsilciliğinin açılışını yaptı.

Fatih Erbakan ve partilileri, KKTC’de Girne Kapısı Tören alanında ve Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda düzenlenen 40’ıncı yıl kutlamalarına katıldı. Fatih Erbakan, ziyaret ettiği Lefkoşa’daki Köşklü Çiftlik’te Yeniden Refah Partisi’nin ada temsilciliğinin açılışını yaptı. KKTC Ada Cumhurbaşkanı Mikail Yılmaz’ın ev sahipliği yaptığı açılışa, Refah Partisi milletvekilleri Mehmet Aşıla ve Ali Yüksel’in yanı sıra sanatçı ve Genel Başkan Danışmanı Davut Güloğlu, İstanbul İl Başkanı Mustafa Doğan, Ankara İl Başkanı Mustafa Yanılmaz ve partililer katıldı.

Açılışta yaptığı konuşmada Kıbrıs adasının manevi ve stratejik önemine değinen Erbakan, “Kıbrıs’ta manevi kalkınma en önemli önceliktir. Gençlerimizi bilinçli yetiştirmemiz gerekiyor. Vatan sevgisi ve vatan sevgisi ise” dedi. Gençlere inanç bilinci aşılanmazsa o bölge kazanılamaz. Kıbrıs’ta manevi kalkınma hamleleri yapılmalı. Burada “Türkiye’ye büyük bir misyon düşüyor. Kıbrıs’ın kuzeyini ‘Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ olarak tanımlıyoruz. Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanınması için mutlaka gerekli adımların atılması gerekiyor” dedi.

Daha sonra Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ve beraberindeki heyet, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eski Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu ziyaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu