Haber

Trabzon Kudüs Kardeşlik Derneği Genel Sekreteri Kadir Öztürk, Filistin ve Kudüs konulu konferans verdi

Trabzon Kudüs Kardeşlik Derneği Genel Sekreteri Kadir Öztürk, “Filistin ve Kudüs” konulu konferans verdi.

Ortahisar Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, belediyenin düzenlediği “Filistin ve Kudüs” konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Öztürk, Gazzelilerin yaşadıklarına insan olarak dayanmanın çok zor olduğunu belirtti.

“Filistin meselesi Kudüs merkezli bir meseledir.” Öztürk, 7 Ekim’in Filistin tarihi ve Ortadoğu tarihi açısından çok değerli olduğunu kaydetti.

Öztürk, Müslümanların birlikte hareket etmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Artık ittifak yapma zamanı geldi. Ortak noktalarımız var. Kıblemiz bir, kitabımız bir, peygamberimiz bir, o yüzden herkesi bu Kudüs davasında birleştirmemiz lazım.” İfadelerini kullandı.

Programa katılan Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü yüksek lisans öğrencisi Yahia Adwan da babasını, kız kardeşini ve erkek kardeşini kaybettiğini belirterek, şunları söyledi:

“Dünya sesimizi duymadığı için kendimizle kavga ediyoruz. Biz Gazze’de turist değiliz, haklarımız var. Biz kendi topraklarımızda yaşamak istiyoruz. Biz sadece kendi vatanımızda insan olarak yaşamak istiyoruz. Biz Gazze’de yaşamaya devam edeceğiz. mücadele edeceğiz, durmayacağız. Burada herkesin bir kaybı var. Ama bizim kanımız bizimdir.” “Burada son damlasına kadar savaşacağız.”

yayladagihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu