Haber

Sevindikli Göleti’nde Geri Tekne Şampiyonası Heyecanı

Sevindikli Göleti’nde düzenlenen Tekne Arkası Gençler ve Büyükler Bireysel Türkiye Şampiyonası nefes kesti.

Kocaeli Sualtı Sporları Federasyonu ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Sevindikli Göleti’nde düzenlenen Sırt Teknesi Gençler ve Büyükler Bireysel Türkiye Şampiyonası nefesleri kesti. Şampiyonada en genç yarışmacı Üstün Ekinci ve en deneyimli yarışmacı Mehmet Sait Yavuz en çok ilgiyi gördü. Her iki yarışmacının performansları seyircilerden ve diğer yarışmacılardan büyük alkış aldı.

Ödül töreninde konuşan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Böyle güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmak gerçekten çok güzel. Sevindikli Göleti sadece Kocaeli’den değil çevre illerden de her zaman misafir ağırlayan bir gölet. Çevresini güzelleştirdik. Bu tür organizasyonlarla daha da cazip hale gelecek. Özellikle su sporlarında burayı bir merkez haline getirmeye hazırız” dedi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Oğuz Aydın da Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’e desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Önümüzdeki yıl bu güzel organizasyonu geliştirmek için şimdiden çalışmalara başladık.” Aydın ayrıca Başkan Söğüt’e desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Büyük Erkekler’de (18-54 yaş) Barış Fırıncı birinci, Volkan Ekinci ikinci, Ünal Dost üçüncü oldu. Usta Erkekler’de (55-70 yaş) Mehmet Sait Yavuz birinci, Osman Mehmet Tekinel ikinci, Mehmet Kerim Kermen üçüncü oldu. Genç Erkekler (10-13 yaş) kategorisinde Rauf Aslan Ekinci birinci olurken, Üstün Ekinci ikinci oldu. – KOCAELİ

kargi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu